Home / Usługi / Ile przeciętnie goją się tatuaże i od czego to zależy?

Ile przeciętnie goją się tatuaże i od czego to zależy?

Ile przeciętnie goją się tatuaże i od czego to zależy?

Ile przeciętnie goją się tatuaże i od czego to zależy? Im bliżej dzisiaj, tym istotniejszy jest indywidualizm wyglądu i wyrażanie siebie poprzez ubiór, makijaż, biżuterię i dodatki oraz konkretne zachowania. Jest jeszcze jedna rzecz, przez którą wiele ludzi lubi się wyrażać. Chodzi mianowicie o tatuaże.

Czarno-białe i kolorowe, malutkie lub ogromne, jedno- lub wielotematyczne – opcji jest tu sporo. Niektórzy marzą o swoim pierwszym tatuażu od najwcześniejszej młodości. Czekają tylko na moment, kiedy będą mogli sami o sobie decydować i natychmiast realizują swoje marzenie. Bywa też tak, że ktoś do pewnego momentu nawet nie popierał tatuowania się. Ale nagle coś się zmienia – pod wpływem wydarzenia lub innej osoby i osoba ta decyduje się na tatuaż. Od czego jednak zacząć przejście do rzeczy?

Co warto wiedzieć o tatuażu, zanim trafi się do studia?

To nie jest tak, że tatuaż https://www.icono-kreatywni.pl/tatuaze-ile-sie-goja/ powstaje ot tak sobie, szybko i bezboleśnie. Powstaje on przy pewnej ingerencję w ciało i to ingerencję, której efekt pozostanie z daną osobą na zawsze lub będzie wymagał usunięcia np. laserem. Tworzenie tatuażu polega bowiem na wprowadzaniu tuszu do skóry właściwej. Trwa to w zależności od wielkości tatuażu i stopnia skomplikowania wzoru. Czasem tatuażysta musi użyć jednego koloru, a innym razem kilku. Czy to boli? To zależy od stopnia odporności na ból u danej osoby. Faktem jest jednak, że sporo zależy też od miejsca na ciele, które ma być udekorowane tatuażem. Jeśli obraz ma być spory, wymaga czasem więcej, niż jednej sesji – także ze względu na samego tatuażystę, który po kilku godzinach pracy może się czuć wyczerpany.

Od czego zacząć realizację marzenia o tatuażu?

Ile przeciętnie goją się tatuaże i od czego to zależy?
Ile przeciętnie goją się tatuaże i od czego to zależy?

Oczywiście dobrze mieć już pewne wyobrażenie na temat samego wzoru, który chce się wytatuować. Jednak, jeśli ktoś nie jest do końca zdecydowany, może skorzystać z gotowych wzorów lub poprosić o zaprojektowanie czegoś od podstaw. Ważne jest też, aby wybrać dobre studio tatuażu. Dobre, czyli jakie? Najlepiej, żeby istniało już od jakiegoś czasu i miało sporą grupę klientów, którzy mogą zaświadczyć o jakości świadczonych tutaj usług. Ludzie tacy często chwalą się swoimi nowymi tatuażami np. na blogu albo pozwalają umieścić zdjęcie tatuażu na stronie studia, które go wykonało. Jest to coś w rodzaju portfolio tego miejsca. W studiu powinny panować odpowiednie warunki higieniczne, a narzędzia powinny być każdorazowo odpowiednio dezynfekowane. Chodzi o zmniejszenie ryzyka przenoszenia różnych potencjalnych chorób. Sam klient przeważnie wypełnia najpierw odpowiedni formularz dotyczący jego ogólnego stanu zdrowia. Mogą tu być pytania m.in. o alergie i inne choroby przewlekłe. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można przystąpić do robienia tatuażu.

A co potem?

Dobry tatuażysta dokładnie zaznajomi klienta z etapami powstawania tatuażu oraz z tym, co będzie się działo później. bo to nie jest tak, że po tym, jak tatuażysta skończy pracę, klient wstanie i zadowolony pójdzie do domu nie odczuwając żadnego dyskomfortu. W miejscu robienia tatuażu jest sporo śladów po narzędziu, którym tatuażysta wprowadzał tusz pod skórę. Ile goi się to miejsce? W przypadku małego tatuażu to mniej więcej 2-3 tygodnie, a w przypadku dużych, nawet dwa razy tyle, czyli 4-6 tygodni. Sporo jednak zależy od indywidualnych właściwości konkretnego organizmu. Czasem dopiero po zrobieniu tatuażu https://luckyseven.pl/ okazuje się, że większe rany goją się u kogoś dłużej i gorzej, niż u przeciętnego człowieka albo wręcz przeciwnie. Trzeba to jasno powiedzieć – po zrobieniu tatuażu, w tym miejscu jest jedna otwarta rana. Przez pierwsze dni dni warto ochraniać to miejsce np. folią, kiedy wychodzi się z domu. Przez jakiś czas trzeba tez unikać dłuższych kąpieli, basenów i wizyt w saunie. Nie należy też wystawiać tatuażu na słońce, ani się opalać, najlepiej aż do zakończenia gojenia.

Miejsce, gdzie zrobiono tatuaż może być posiniaczone i prawdopodobnie będzie się sączyło stąd osocze. Skóra będzie boleć i swędzieć. Żeby zmniejszyć te dokuczliwe dolegliwości można robić na to miejsce chłodne okłady. Trzeba też pamiętać, że nawet najlepszy tatuażysta nie jest jednak lekarzem i w razie niepokoju stanem skóry lepiej iść do przychodni, niż wracać do salonu tatuażu. Lekarz zaleci w razie czego maść i inne leki, które pomogą zapanować nad raną i gojeniem się.

Jak dbać o tatuaż?

Zarówno świeży, jak i nieco starszy tatuaż wymaga choć niewielkiej pielęgnacji właściwymi kosmetykami. Niejedno studio tatuaż sprzedaje takie produkty – trzeba tylko zapytać. Dzięki tym środkom można nieco przyśpieszyć czas gojenia skóry po robieniu tatuażu i sprawić, że miejsce to będzie mniej swędziało i piekło.

Tatuaż jest przeważnie na całe życie, choć czasem ktoś decyduje się na jego usunięcie. Jest to możliwe zwłaszcza, gdy tatuaż nie jest zbyt duży. Warto więc dbać o to, aby obraz zawsze dobrze wyglądał. Ma on bowiem zdobić, a nie szpecić. Powinien zwracać uwagę tym, co pozytywne: kształtem i barwami. Do tego będzie dążyła każda osoba, której naprawdę zależy na tym, aby tatuaż reprezentował ją samą i wyrażał, co dla danej osoby ważne lub wręcz, co zmieniło jej życie.